Előre elkészített olvasószemüveget semmiképp. Ezek a szemüvegek egyrészt optikai szempontból megkérdőjelezhető minőségben, másrészt az átlagos szemüvegviselő szemészeti adatai szerint készülnek, pedig nem vagyunk egyformák.
A szakember által készített szemüvegnél azt is figyelembe vesszük, hogy két szemünk dioptria igénye nem mindig egyforma, továbbá, minden embernek eltérő a "pupillatávolsága", vagyis a két szem egymástól mért távolsága.
A rossz szemüveg fejfájást és látásromlást okozhat!
Ebben az esetben a progresszív szemüveg egy olyan olvasószemüveg lesz, amivel, ha felnézünk, akkor is jól látunk. Nem kell levenni, nem kell keresgélni, nem baj, ha fenn marad az orrunkon, hiszen a távoli részében nincs dioptria. Az egyfókuszú lencsével készült olvasószemüveggel csak az olvasnivalót látjuk, de le kell vennünk, ha távolra tekintünk, mert különben homályosan látunk és szédülünk. A monitor megint más távolságra van, mint az olvasnivaló, ezért azt sem látjuk vele jól. Ha szemünk alkalmazkodik ehhez a kb. karnyújtásnyi távolsághoz, akkor annak megint fejfájás és szemfáradás lesz a következménye. Egy „sima” olvasószemüveget keresgélni kell és le-, felkapkodni, aszerint, hogy éppen hova nézünk. Ha pedig csak letoljuk az orrunk hegyére, hogy átnézzünk felette, jócskán öregebbnek fognak nézni minket a korunknál! Ha olvasószemüvegnek olyan progresszív lencsét választunk, amelynek távoli dioptriaértéke nulla, mindezt elkerülhetjük. Távolra, közelre, sőt a köztes távolságokra is egyformán élesen fogunk látni, amit a dioptria értékének későbbi növekedésekor fogunk igazán értékelni és nem árulja el a korunkat sem.